“Хочеш схуднути? Біжи на кардіо.” І тут кожен уявляє собі пекло бігової доріжки або нескінченне коло на стадіоні біля будинку. Але що, якщо ми розповімо про те, що можна втрачати калорії, кайфувати під улюблені треки і прокачувати своє тіло і серце в незвичайному форматі кардіотренувань? І мова тут навіть не про інноваційні тренажери, популярний сайклінг або банальну скакалку. Ми говоримо про танці!

Для нашого експерименту ми дослідили танцювальні тренування в Вогонь Серця, озброївшись спеціальними датчиками і розумними годинниками. Метою нашого експерименту було з’ясувати, скільки калорій можна спалити під час звичайного танцювального тренування на рівні «Beginner». Результати перевершили всі очікування, але про це далі.
В ході експерименту ми відвідали два тренування за напрямками «Хіп Хоп» і «Хаус». Порівняємо дані і спробуємо зрозуміти, що підійде саме вам.

Хіп-хоп: вичавлюємо максимум

Тривалість заняття: 1 година. Рівень: новачок

Коротка довідка: хіп-хоп – танцювальний напрямок, який увібрав в себе вуличну філософію афроамериканців, елементи фанку, попа, брейка і джазу. Він виник ще в кінці минулого століття як танець жителів бідних американських кварталів. Але те, що з цього вийшло – експресія, пристрасть, креатив, свобода і емоції, – вийшло далеко за межі вуличних батлів.
Саме тренування було досить різноманітним і ділилося на блоки: розминка, вивчення-повторення окремих базових елементів, з яких складається танець, заучування хореографії через поєднання різних елементів (зв’язки). Було спекотно і складно від того, що мозок боровся з тілом. Важливо було не тільки виконати елемент правильно, але ще й запам’ятати його місце в зв’язці, простежити за технікою. При всьому при цьому потрібно було ще розслабитися, довіритися музиці і почати кайфувати від процесу. Але результати того варті.

Мінімальний пульс: 89. Максимальний пульс (пік): 137. Кількість пройдених кроків під час тренування: 3517. Кількість спалених калорій: 410 кКал. Інтенсивність тренування: 6/10.

Хаус: ловимо грув і втрачаємо калорії

Тривалість заняття: 1 година. Рівень: новачок

Коротка довідка: хаус – танцювальний напрямок від однойменного стилю електронної музики в Чикаго на початку 80-х. Цікаво, що назва стилю походить від клубу Warehouse, в якому діджеї почали грати хаус-музику. Те, що є в музиці, знаходить своє відображення і в танці – це висока швидкість, ритмічність, драйв. Широкі, енергійні рухи виконуються під короткі сповільнені з подальшим прискоренням фрагменти хауса.
Хаус – це ноги, ноги і знову ноги. А коли тренер каже: «Давайте підключимо руки, качнем в біт і зробимо поворот», – мозок вибухає. Але найдивніше в цьому те, що наше тіло набагато розумніше, ніж ми, і багато сприймає на якомусь інтуїтивному рівні. Тому вже через кілька повторень тіло починає автоматично (бінго) виконувати зв’язку. І чесно вам скажемо, це справжнісінький кайф, коли ти просто на одній хвилі з бітом і звуками без зайвої напруги починаєш рухатися. Це як танцювати на дискотеці, але без імпровізації, а з чіткими заготовками. Загалом, однозначна рекомендація від нас.

Показання гаджетів здивували: хаус за кількістю пройдених кроків перебив навіть нашу дорогу на роботу. За тренування назбиралось близько 4120 кроків. Ось так на два тренування сходиш, і норма за день готова.

Мінімальний пульс: 97. Максимальний пульс (пік): 151. Кількість пройдених кроків під час тренування: 4120. Кількість спалених калорій: 462 кКал. Інтенсивність тренування: 7/10

Підсумок

Якщо ви все ще не визначилися, за яким принципом обирати танцювальний напрямок, вибирайте те, що вам подобається. Перегляньте свій плейлист і зрозумійте, яка музика змушує вас пританцьовувати біля дзеркала або заряджає вас напередодні робочого дня. Можна спалити 300 ккал за півгодини кроссфіту, а можна не помітити, як пройшло дві години, відточуючи елементи і зв’язки біля дзеркала.

Думка редактора: головний плюс танців – думати про щось зайве під час тренування просто неможливо. Задумався про тлінність буття або рутину на роботі – пропустив пару рекомендацій тренера і вже вибився з ритму. Тому якщо хочеш танцювати класно, на майстер-класі доведеться відключити голову і включитися в процес. Ось така ось бюджетна мотивація – дешевше, ніж сеанс психотерапевта, ще й калорії спалить.

Дізнатися більше про танцювальних напрямках, розкладі і рівнях можна на сторінці Стилі.